Налични диамантени гоблени на ТОП цени Милена Стил

Първа лига НА ЖИВО: Лудогорец – Ботев (Враца) 4:0, разгром за "орлите" (ВИДЕО)

Лудогорец приема отбора на Ботев Враца в двубой от 19-ия кръг на Първа лига. Срещата е от 15:15 часа на “Хювефарма Арена” и разградчани ще търсят задължителни три точки в битката за първото място.
Отборът на Георги Дерменджиев загуби последния си мач – 2:3 срещу Славия, в шампионата, като преди това бе в серия от 6 поредни победи във всички турнири.  Днешният им съперник пък спечели последния си мач – срещу един от водачите в класирането до скоро – Локомотив (Пловдив), но преди това нямаше успех в 6 поредни срещи. Срещата Лудогорец – Ботев Враца ще може да следите НА ЖИВО в Sportlive.bg.
ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ
Проблем с едната мрежа забави началото на срещата с няколко минути, но той бе бързо преодолян.
Началните минути бяха сравнително спокойни, макар че очаквано Лудогорец бе по-активният отбор. Отборът тръгна веднага в атака, но без особено опасно положения. Във 2′ Текпетей намери Фон Витри, който от наказателното поле към Сон, но той стреля над вратата.
В 6′ отново Текпетей   намери Якуб Пьотровски отдясно. Той продължи към Квадво Дуа, който пробва техничен удар с пета, но топката мина покрай вратата.
Логично – в 20′ “орлите” откриха резултата. Текпетей с основа роля и извеждащ пас към Дуа. Благодарени на скоростта си се измъкна от противниковата защита, остана сам срещу вратаря и с диагонален удар се разписа. Това бе и първият точен удар в двубоя.

Малко след това Текптей стреля опасно от дъгата на наказателното поле, но покрай вратата. “Орлите” увеличиха натиска си и в 26′ след комбинация между Пьотрвски и Фон Витри, последния стреля, но стражът на гостите спаси.
В следващата атака се стигна до авантаж на Георги Кабаков, но Дуа също не преодоля Бариос. В края на полувреметоо врачани стигнаха до първата си възможност за гол. Даниел Генов стреля от далечна дистанция, но стреля високо над вратата на Лудогорец.
ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ
И през втората част ситуацията не се промени. Разградчани тотално доминираха и се стигна бързо до две нови попадения. В 56′ влезлият като резерва Тодор Неделев центрира към Петрьовски. Той бе изпуснат от отбранара и с глава вкара за 2:0. Само 3 минути по-късно отново същият голмайстор се разписа по земя след асистенция от Фон витри.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:
Лудогорец: 67. Дамян Христов – 6. Якуб Пьотровски, 8. Клод Гонзалвеш, 9. Квадво Дуа, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 30. Педро Нареси, 37. Бърнард Текпетей, 77. Кайо Видал
Ботев Враца: 34. Федерико Бариос – 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 11. Жан-Пиер Да Силва, 14. Марко Мажуга, 20. Мартин Христов, 21. Бубакар Траоре, 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 37. Марио Киконда, 77. Стефан Велев
ПРЕДИ ДВУБОЯ

Преди днешния двубой шампионите са 3-ти с 36 т., но и два мача по-малко от лидерите Черно море и ЦСКА, които са с 42. Трите тима са изгубили до момента по 15 точки от началото на сезона.
Контузени в разградския тим са Диниш Алмейда, Марсел Хайстер и Иван Йорданов. Врачани ще са без отстранения Момчил Цветанов, санкционирания Браян Переа, както и контузените са Мирослав Маринов и Чавдар Ивайлов.
В последните 10 мача между тези два тима “орлите” имат 9 победи. Единственото им поражение от врачани е на 15 февруари 2020 година, когато падат с 1:3.