След победата на Аржентина: Ето кой е клубът с най-много световни титли на сметката си

Аржентина успя да триумфира на Световното първенство след невероятно футболно зрелище срещу Франция. Успехът на „гаучосите“ обаче носи радост не само на цялата аржентинска нация, а и на… Ювентус.
Без значение кой от финалистите щеше да спечели световната титла, „бианконерите“ щяха да имат шампион в редиците си. След победата на Аржентина обаче италианският клуб може да се похвали с нови двама световни шампиони – Анхел Ди Мария и Леандро Паредес.
Така Ювентус става клубът с най-много играчи, които са триумфирали със световната титла. „Бианконерите“ са видели как цели 27 свои играчи са ставали световни шампиони, повече от който и да е друг клуб в историята.

Juventus is the club with the most World Cup winners, with Angel Di Maria and Leandro Paredes now making it 2️⃣7️⃣ champions in total 🌍🏆 pic.twitter.com/vVTklWGLVb
— JuventusFC (@juventusfcen) December 18, 2022

На втора позиция остава Байерн Мюнхен (с 24). Третото място е за Интер – „нерадзурите“ вече имат 21 световни шампиони, след като Лаутаро Мартинес също спечели отличието. Рома пък е следващият клуб – „вълците“ са видели 17 свои играчи да вдигат световната титла. Последният е Пауло Дибала.
Ето и кои са всичките 27 футболисти на Ювентус, спечелили Световното първенство: