Налични диамантени гоблени на ТОП цени Милена Стил

14-годишен спомен: Това ли е най-великият гол на Кристиано Роналдо в Шампионска лига? (ВИДЕО)

Португалската суперзвезда Кристиано Роналдо е радвал футболните почитатели с безброй велики изпълнения. Когато споменаваме името на португалеца и това на най-комерсиалния европейски турнир Шампионска лига в едно изречение, то няма как да не забравим да споменем едно негово велико изпълнение преди точно 14 години на точно тази дата (5 май).
Роналдо шокира света
Датата е пети май, годината е 2009, а мястото е “Емиратс” в Северен Лондон. Арсенал приемаше Манчестър Юнайтед в полуфинала на Шампионска лига, който щеше да определи финалиста в надпреварата. “Дяволите” на сър Алекс Фъргюсън си бяха осигурили минимален успех с 1:0 в първата среща между двата тима на “Олд Трафорд”, но сблъсъкът в британската столица бе далеч по-интересен.
Джи Сунг Парк даде ранна преднина на гостите още в осмата минута, а това, което сътвори Роналдо 3 минути по-късно остава завинаги във футболната история. “Дяволите” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар, а дистанцията до гола бе 36 метра. Зад кълбото, разбира се, застана Кристиано Роналдо и показа, че невъзможни неща няма, реализирайки едно от най-красивите си попадения някога.

ON THIS DAY IN 2009:Cristiano Ronaldo scored the GREATEST free-kick goal in the HISTORY of the Champions League against Arsenal in the semi-finals.pic.twitter.com/wY8i5bhVAC
— The CR7 Timeline. (@TimelineCR7) May 5, 2023

Останалото е история. Кристиано отбелязва още един гол в мача, за да оформи крайния резултат от 3:1. Юнайтед се класира на финал, но там губи от Барселона с 2:0. Много от почитателите на английския гранд си спомнят с усмивка за сезон 2008/09, благодарение на гола на Роналдо, въпреки че бяха сломени на финала.